BİZE ULAŞIN +90 531 217 76 61

E-POSTA emiryapizolasyon@gmail.com

Bina su izolasyonu, su borularının donma ve patlama riskini azaltmak için yapılan bir işlemdir.

Özellikle soğuk havalarda su boruları donabilir ve bu da hem boruların hasar görmesine hem de su sızıntılarına neden olabilir.

Bu nedenle, bina su izolasyonu yapmak boruları soğuk havadan koruyarak su akışını engellemeyeceği için oldukça önemlidir.

Bina su izolasyonu genellikle boruların etrafına yalıtım malzemeleri sarılarak yapılır. Bu yalıtım malzemeleri genellikle köpük veya cam yünü gibi sıkıştırılabilir malzemelerdir.

Boruların etrafına sarılan yalıtım malzemesi, soğuk havanın borulara ulaşmasını engeller ve bu sayede boruların donma ve patlama riski azalır.

Bina su izolasyonu yapılırken, boruların çevresindeki yalıtım malzemelerinin sıkıca sarılması ve aralarında boşluk kalmaması önemlidir.

Ayrıca, boruların geçtiği deliklerin ve boşlukların da yalıtım malzemesi ile kapatılması gerekmektedir.

Bina su izolasyonu yapmak, ev sahiplerinin kendi başlarına yapabilecekleri bir işlemdir. Ancak, bazı durumlarda uzman bir tesisatçıya danışmak gerekebilir.

Özellikle, borulardaki su akışının kesilmesi veya boruların yerinin belirlenmesi gerekiyorsa, bir tesisatçıya başvurmak faydalı olabilir.

sürme yalıtım, poliüretan uygulama, sprey izolasyon, enjeksiyon izolasyon,
enjeksiyon yalıtım, enjeksiyon inşaat, su yalıtımı, su yalitimi, poliüretan enjeksiyon,
izolasyon sprey, yalıtım sprey, enjeksiyon beton, su yalıtım, teras su yalıtımı,
temel yalıtımı, çatı izolasyon, su izolasyonu, inşaat izolasyon, dış yalıtım, izolasyon yalıtım, çatı su izolasyonu, çatı yalıtım, bina izolasyon, cephe izolasyon,
su izolasyon, sürme izolasyon, çatı için izolasyon, su izolasyonu,